Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Velká Británie - Projekt Život v kanceláři

Projekt Leonardo da Vinci - Život v kanceláři - Velká Británie

CZ/12/LLP-LdV/IVT/134072

Délka trvání projektu: 8/2012 – 1/2014

Tento projekt je realizován za finanční podpory EU.

Také v roce 2012 byla naše střední škola úspěšná při schvalování projektů Leonardo da Vinci. Náš projekt se tentokrát jmenuje „Život v kanceláři“ a má dvě části – stáž ve Velké Británii (12 studentů, říjen 2012) a stáž na Maltě (12 studentů, listopad 2013).

12 našich studentů se ve dnech 5.-19. 10. 2012 zúčastnilo první stáže projektu „Život v kanceláři“. Britským partnerem naší školy při stáži ve Velké Británii byla opět ADC College v Harrow na severu Londýna. Na základě testů z anglického jazyka a preferencí jednotlivých studentů ADC umístila studenty na následující pracoviště – Eliška Gibalová a Eva Kroupová pracovaly ve firmě Prontaprint (každá v jiné pobočce), Kristýna Janků v hotelu Premier Inn,  Adéla Zlínská, Martina Vozáková, Lucie Onderková a Simona Hájková v pobočkách charitativních obchodů Oxfam, Veronika Spáčilová v charitativní organizaci Cancer Research UK, Martina Pavlíková v Active Care, Kateřina Košinová na administrativním oddělení firmy 360GSP Ltd. a  Lukáš Dohnal a Tomáš Sládeček v pojišťovací firmě ICAB. Po prvním víkendu plném památek následovalo pondělní setkání v ADC. Studenti museli projít vstupním pohovorem, při kterém prokázali výborné znalosti anglického jazyka.

Pracovní dny studenti trávili na svých pracovištích. Studenti, kteří pracovali na administrativních odděleních a v kancelářích, vykonávali především kancelářskou práci, např. skartování, kopírování, řazení dokumentů do složek, tisk, skenování, razítkování apod. Naproti tomu studenti, kteří pracovali v charitativních organizacích, především komunikovali se zákazníky, pracovali s penězi a účtenkami a se zbožím ve skladě i na prodejně. Do práce stážisté cestovali sami. Někteří z nich měli cestu poměrně dlouhou i komplikovanou, ale všichni zvládli dojíždění bez problémů. Na víkendy připravily doprovodné osoby – Mgr. Lenka Koupilová a Mgr. Lenka Mikešová – bohatý kulturní program. Skupina stážistů navštívila např. Tower of London s korunovačními klenoty, muzeum strašidelné londýnské historie London Dungeon, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s a věž Monument, památník velkého londýnského požáru. U Buckinghamského paláce měli všichni možnost vidět střídání stráží, na fotografiích stážistů nechybí samozřejmě ani Tower Bridge, katedrála St Paul´s, Westminsterské opatství, Big Ben, Trafalgarské náměstí s admirálem Nelsonem, lvy a Národní galerií, náměstí Piccadilly, Tower Bridge, Shakespearovo divadlo Globe a mnoho dalších londýnských zajímavostí. Kromě tohoto víkendového programu čekal stážisty také Halloweenský večírek. Všichni si koupili halloweenské masky a připraveno bylo také výborné občerstvení. Do ADC tak nečekaně dorazilo několik čarodějnic, čertů, černých koček a dalších podivných tvorů.

Ubytování bylo zajištěno v rodinách v londýnské čtvrti Harrow. Stážisté tak měli možnost ochutnat místní speciality a zjistit, čím se liší anglické rodiny od těch českých.  V pracovní dny se celá naše výprava setkávala po návratu ze zaměstnání v ADC.

V rámci programu Leonardo da Vinci se jednalo již o šestý výjezd do zahraničí, který OA Přerov realizovala. V červnu 2006 to byla stáž pro učitele v Řecku na jeden týden, v listopadu 2006 stáž pro 10 studentů na Maltě na tři týdny, v září 2010 stáž pro 6 studentů v Německu na dva týdny, v říjnu 2010 stáž pro 10 studentů na Maltě na tři týdny a v říjnu 2011 stáž pro 10 studentů ve Velké Británii na dva týdny. Všechny stáže byly realizovány s finanční podporou EU. Na konci každé stáže obdrží studenti certifikáty od zahraničních partnerů a také Europassy, mezinárodně platné dokumenty o praxi v zahraničí.


© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz