Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Centrum DofE

Stali jsme se jedním z center programu DofE

Naše škola se stala 4. 4. 2023 místním centrem DofE.

Kontakty:
Mgr. Monika Čermáková: cermakovam@oaprerov.cz
Mgr. Ondřej Mareček: mareceko@oaprerov.cz

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je jeden z celosvětově nejvýznamnějších programů neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty. Mladí lidé ve věku 14 až 24 let jsou skrze něj motivování k cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. V současnosti se programu DofE účastní 1,3 milionů lidí ve více než 130 zemích světa. V České republice má program 25 letou tradici a účastní se jej přes 4000 žáků a studentů. Program funguje na 200 místech po celé republice. Mezi institucemi, které program poskytují, jsou základní a střední školy, neziskové organizace, dětské domovy i střediska volného času.

Program spočívá v pravidelném plnění aktivit ve 3 oblastech: pohybu, dovednosti a dobrovolnictví. Každý účastník si sám stanovuje aktivity
v jednotlivých oblastech a také cíle, kterých chce ve svých aktivitách dosáhnout. Každé ze zvolených aktivit se poté věnuje aspoň jednu hodinu týdne. Dobu trvání programu si účastníci určují zvolením úrovně. DofE má bronzovou (6 měsíců), stříbrnou (minimálně 12 měsíců) a zlatou úroveň (minimálně 18 měsíců). Účastníci se také na závěr programu vydají v týmu na dobrodružnou expedici do přírody, aby získali i další užitečné dovednosti. Po celou dobu trvání programu jim pomáhají vyškolení vedoucí, kteří plní funkci mentora. Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě. Ocenění uznávají zahraniční univerzity a je to skvělá položka v životopise.

Více informací můžete získat na www.dofe.cz.

Naše škola se před rokem stala místním centrem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), takže jsme to hned na začátku tohoto školního roku rozjeli s téměř dvěma desítkami dobrovolníků. Všichni se do toho pustili s velkým elánem a v oblastech pohybu, dobrovolnictví a dovednosti začaly plnit širokou škálu různých aktivit – běhají, posilují, cvičí, tancují, malují, vaří, pečou, hrají na různé nástroje, učí se cizím jazykům, pomáhají kamarádům s doučováním, dobrovolničí v nemocnici, uklízejí nepořádek ve svém okolí a plno dalších a dalších aktivit. Brzy je čeká vzrušující expedice a pak odměna za dobře odvedenou práci v podobě slavnostní ceremonie.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz