Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Malta - Projekt Život v kanceláři

Leonardo da Vinci - Život v kanceláři - Malta

CZ/12/LLP-LdV/IVT/134072

Délka trvání projektu: 8/2012 – 1/2014

Tento projekt je realizován za finanční podpory EU.
Také v roce 2012 byla naše střední škola úspěšná při schvalování projektů Leonardo da Vinci. Náš projekt se tentokrát jmenuje „Život v kanceláři“ a má dvě části – stáž ve Velké Británii (12 studentů, říjen 2012) a stáž na Maltě (12 studentů, listopad 2013).

Ve dnech 1. - 22. 11. 2013 se 12 studentů Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24 zúčastnilo odborné stáže Leonardo da Vinci na Maltě. Tento projekt byl realizován s finanční podporou EU. Jako doprovodné osoby se stáže účastnily také Mgr. Lenka Koupilová a Mgr. Lenka Mikešová.

A kde studenti pracovali? Kamila Bajerová ve škole Newark School, Eliška Bednářová na OÚ v Attardu, David Czislinský v logistické společnosti DHL, Adriana Horáková ve FutureFocusu (partner OA Přerov), Tereza Janková ve škole potápění Salpasub, Lucie Kopřivová na oddělení přestupků SouthernRegjun, Ondřej Kyselák na OÚ ve Florianě, Jan Nuc v realitní kanceláři Simon Mamo, Angelika Ondriášová ve firmě WembleyStores, Kristina Petrovičová ve společnosti YellowPages, Monika Sedláková ve škole St EdwardsCollege a Miroslava Zavadilová na OÚ v Balzanu.

Všichni vykonávali běžnou kancelářskou práci, především pracovali s dokumenty, kopírovali a vyhledávali informace na počítači. Při své práci přicházeli do kontaktu nejen se svými zaměstnavateli a kolegy, ale také s klienty. Pracovní doba, přesná náplň práce i lokace jednotlivých pracovišť se samozřejmě trochu lišily. O víkendech celá skupina navštěvovala památky a zajímavá místa na Maltě a užívala si i příjemných letních teplot přes 20 stupňů.

Na Maltě už byli naši studenti potřetí (2006, 2010 a 2013). Celkem je tato odborná stáž již šestá (kromě Malty byli studenti OA Přerov v rámci programu Leonardo da Vinci také dvakrát ve Velké Británii a jednou v Německu). I letos slyšely doprovodné osoby od zaměstnavatelů samé pozitivní zprávy – studenti jsou pracovití, snaživí, iniciativní a jejich úroveň angličtiny je výborná. Domů si všichni přivezli nejen certifikáty od FutureFocusu a zaměstnavatelů a mezinárodně uznávané Europassy, ale také spoustu zkušeností a zážitků na celý život.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz