Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Na cestě ke společné historii a odbornosti

Poskytovatel příspěvku: Olomoucký kraj
Název projektu: Na cestě ke společné historii a odbornosti
Dotační program: Program na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů 2019
Dotační titul: Podpora rozvoje zahraničních vztahů Olomouckého kraje
Doba trvání projektu: 1. 2. 2019 – 31. 12. 2019​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Na cestě ke společné historii a odbornosti...

V rámci tohoto projektu odjelo 12. června 20 studentů se svými učiteli do Topoľčan, aby navázali na dlouhotrvající mezinárodní spolupráci Obchodních akademií města Přerova a města Topoľčany.

Součástí návštěvy byla prohlídka zámku Topoľčianky, který byl v roce 1970 vyhlášen díky své kráse a historické a umělecké hodnotě za národní kulturní památku. Po vzniku první ČSR se stal zámek letním sídlem prezidentů republiky, zejména proslul jako oblíbené místo odpočinku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Návštěvě zámku předcházela procházka v zubří oboře, kde mohli žáci na vlastní oči pozorovat krmení největšího evropského savce – zubra. „Zubria zvernica“ byla založena roku 1958 a jejím hlavním posláním bylo pomoci zachránit zubra evropského před vyhynutím. Při návštěvě Topoľčianek sbírali žáci materiál do předmětu fiktivní firmy. Součástí projektu je i zpracování získaného materiálu, výroba katalogu fiktivní firmy (OA TREND, s.r.o.) v českém a anglickém jazyce a jeho prezentace v rámci dne otevřených dveří naší školy.

Ve čtvrtek 13. června, před zahájením soutěží v obchodní akademii, přijal česko-slovenskou delegaci žáků a učitelů v zasedací síni Městského úřadu Topoľčan zástupce primátorky Juraj Želiska. Poutavě vyprávěl o historii města a o všestranné podpoře mládeže, školství a sportu v Topoľčanech. Přerovští studenti se pochlubili svými sportovními úspěchy a informovali slovenskou stranu o zajímavých kulturních i sportovních událostech v našem kraji.

Pak už následovalo měření sil nejen v tělocvičně, kde družstva Čechů a Slováků při zajímavých sportovních disciplínách rozvíjela své fyzické schopnosti. Očekávanou byla zejména mezinárodní soutěž v psaní na klávesnici, kterou tentokrát, bohužel, vzhledem k onemocnění, nemohl odstartovat Jaroslav Zaviačič (tvůrce programu ZAV). Přesto předvedli v této disciplíně žáci obou škol vynikající výsledky.

Vítězové v psaní na klávesnici si odnášeli diplomy a hodnotné ceny.

Společně se žáci i učitelé postavili na nejvyšší stupínek vítězů v disciplíně zvané přátelství. Důkazem bylo dlouhé loučení před odjezdem autobusu a přání účastníků akce se do Topoľčan znovu vrátit.

Akci finančně podpořil Olomoucký kraj.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz