Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

ZAV Olomouc 2023

Ve čtvrtek 30. listopadu a v pátek 1. prosince 2023 se na Obchodní akademii Olomouc konala soutěž ZAV Olomouc v psaní na klávesnici, která byla určená pro žáky všech ročníků středních škol a mladší talenty. Soutěže se zúčastnilo celkem 64 závodníků z 20 škol a naši školu reprezentovalo těchto 5 soutěžících: ze třídy 2. C Jorika Pavlištíková, Veronika Vlasáková, Tomáš Motáň a Michal Žondra a ze třídy 3. C Kateřina Dostálová.
Ve čtvrtek se soutěžilo v minutovkách (25 minutových opisů s penalizací 100 úhozů za neopravenou chybu) a audiotranscription (soutěžící přepisuje audionahrávku nadiktovanou konstantní rychlostí, jejíž rychlost si může podle svých potřeb měnit). V pátek se soutěžilo ve třech desetiminutových opisech: první s penalizací 10 úhozů, druhý z papíru s penalizací 50 úhozů a třetí s penalizací 100 úhozů za neopravenou chybu.
V kombinaci těchto všech disciplín se z našich soutěžících nejlépe umístila Kateřina Dostálová, která skončila na 31. místě, další byli na 33. místě Tomáš Motáň a na 37. místě Jorika Pavlištíková. Díky jejich výsledkům se naše družstvo Obchodní akademie Přerov umístilo na pěkném 11. místě.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz