Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Robotic Tournament, Polsko

V sobotu 17. 3. 2018 proběhl v Polském Rybniku 10. ročník soutěže Robotic Tournament. Naši studenti Tomáš Bartošek, Martin Masař a Lukáš Ježek se zúčastnili soutěže v kategoriích Sledovač čáry a Závod na rychlost podél 12 metrů dlouhé rovné čáry, oba pro systémy Lego. Tomáš Bartošek stanul na startu kategorie Sledovač čáry řízený mikroprocesorem. Poslední přihlášený z týmu Petr Odložil bohužel na poslední chvíli onemocněl.

V soutěži na rychlost se Lukáši a Martinovi moc nedařilo a do 8-mi členného finále se neprobojovali, skončili na 23. místě ze třiceni účastníků. Ve sledování čáry na kombinované dráze se zatáčkami a křižovatkami se bohužel studentům nepodařilo úspěšně projet trať prvního kola a dále nepostoupili. Pozitivní bylo, že se potýkali s jednotlivými nástrahami drah samostatně a na své třetí soutěži tak získali řadu cenných zkušeností.

Ve sledování čáry pro mikroprocesory si Tomáš na své vůbec první samostatné soutěži sice poradil s netradiční bílou čarou na černém podkladu, která je v Polsku typická, a projel úspěšně celou trať, ale na finálových 8 příček nedosáhl. Se svým časem se umístil na 16. místě z 22 soutěžících.

Soutěž byla v letošním roce rozdělena do 14 kategorií a celkem se jí zúčastnilo 390 robotů z robotů a 293 účastníků ze šesti zemí – Česka, Polska, Slovenska, Německa Rumunska a Itálie.

Seznam zúčastněných a výsledky v jednotlivých kategoriích jsou uvedeny na webových stránkách soutěže: www.robotictournament.pl.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz