Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Návštěva z Norska

Projekt - sdílení příkladů dobré praxe a know-how při výuce odborných předmětů

Ve dnech 28. 3. 2022 – 1. 4. 2022 se uskutečnila v rámci projektu financovaného z Fondů EHP/Norska návštěva norských učitelů z partnerské školy Askim Videregaende skole, zaměřená na sdílení příkladů dobré praxe a know-how při výuce odborných předmětů. Naši školu navštívili 3 norští kolegové, kteří se zapojili do sérií přednášek a workshopů na výše uvedené téma, které za naši školu vedl Mgr. Libor Šrámek. 
Po přivítání norských kolegů paní ředitelkou přiblížili  Ing. Abrahám a Mgr. Šrámek našim hostům činnost naší školy sérií prezentací, které doplnili slovním komentářem.  Norští pedagogové se seznamovali prostřednictvím série přednášek a workshopů vedených Mgr. Šrámkem s problematikou praktických a užitečných IT řešení při výuce odborných předmětů.  Program, kromě pracovní části, zahrnoval také poznávání blízkého okolí. Společně jsme navštívili město Olomouc, kde jsme obdivovali Dóm – katedrálu sv. Václava, centrum města s radnicí a řadou historických památek, kochali se rozhledem z věže kostela sv. Mořice. V následných dnech ocenili shlédnutí expozice Přerovského zámku i návštěvu zrekonstruovaného hradu Helfštýn. 
Program byl zakončen předáním praktických manuálů vyvinutých naší školou, které shrnovaly výstupy ze školení, které u nás norští učitelé absolvovali. Norští učitelé obdrželi také certifikáty o účasti a zapojili se do závěrečného hodnocení schůzky v poslední den pracovního pobytu.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz