Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

PECKA! POJEDEME DO NĚMECKA.

Studijní vzdělávací zájezd

V pondělí 4. září 2023 se 42 žáků se 3 pedagogy vydali na pětidenní poznávací zájezd do Německa. Do Berlína jsme dojeli ve večerních hodinách. Ubytováni jsme byli  v moderním hostelu ve čtvrti Köpenick. Úterý a středa byly vyhrazeny památkám Berlína, s průvodcem cestovní kanceláře jsme navštívili např. hlavní náměstí Alexander Platz, Brandenburger Tor, Fernsehturm, Berliner Dom, muzea Checkpoint Charlie a Madame Tussauds, výstavu Topografie teroru a Památník holocaustu.
Ve čtvrtek jsme společně navštívili nacistický koncentrační tábor Sachsenhausen, kterým během 2. světové války prošlo cca 200 000 lidí. Poté jsme se přesunuli do Postupimi a přilehlého zámku Sanssouci s rozlehlými zahradami.
Poslední den našeho zájezdu jsme během cesty domů měli zastávku v Míšni, kde jsme si prohlédli středověké centrum s katedrálou a hradem Albrechtsburg. Posledním navštíveným místem byly Drážďany, kterým se také říká „Florencie na Labi“. Prohlédli jsme si nově zrekonstruovaný kostel Frauenkirche, galerii Zwinger, slavnou Semperoper a prošli známou nákupní třídou Prager Straße. Spokojeni, obohaceni o nové dojmy a zážitky jsme se v pozdních večerních hodinách vrátili do Přerova.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz