Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Paříž

- zahraniční vzdělávací zájezd

42 žáků naší školy v doprovodu 3 pedagogů se ve dnech
​​​​​​​30. 9. 2019 – 4. 10. 2019 vydalo poznávat krásy a pamětihodnosti metropole nad Seinou – Paříže.
Po příjezdu do Paříže jsme se vydali na pěší prohlídku městem z náměstí Trocadéro směrem k Eiffelově věži. Slavná Eiffelovka stále okouzluje svou monumentálností a zejména nádherným výhledem na celou Paříž. Většina z nás zvolila cestu výtahem do 3. patra, abychom z třísetmetrové výšky měli Paříž jako na dlani. Následovala projížďka parníkem Bateaux-mouches po Seině s komentovaným výkladem o památkách Paříže ve francouzštině a angličtině. Dále naše pěší procházka pokračovala kolem mostu Alexandra III, zdobeného pozlacenými sochami, kolem Velkého a Malého paláce na luxusní bulvár Champs-Elysées, náměstí Concorde a ulici Rivoli s malebnými arkádami, kavárnami a obchůdky se suvenýry. Zmoženi únavou jsme si odpočinuli v Tuillerijských zahradách. Večer nás autobus odvezl na ubytování v hotelu F1. 
Druhý den jsme ihned po snídani odjeli do Versailles – královského sídla proslulého zámkem a zahradami. Navštívili jsme interiér zámku (Zrcadlová galerie, králova ložnice – místo, kde zemřel Ludvík XIV., ložnice královny, reprezentační místnosti). Cestou zpět do Paříže jsme se zastavili v moderní čtvrti la Défense s obdivuhodnou stavbou la Grande Arche, do které by se údajně vešla celá katedrála Notre-Dame, zhlédli jsme moderní mrakodrapy z betonu, oceli a skla, pořídili pár fotek a zájemci měli možnost nakoupit si v obchodním centru. Odpoledne jsme zavítali na Montmartre, kde jsme na bulváru Clichy viděli slavný kabaret Moulin Rouge, pak jsme vystoupili k bazilice Sacré-Cœur a došli na náměstí malířů – Place du Tertre. V úzkých spletitých uličkách Montmartru byla opět možnost nákupů drobných suvenýrů. Nebo se jen tak zastavit v kavárně na dobré kávě a vychutnat si atmosféru kdysi bohémské čtvrti, ochutnat něco k snědku v místních malebných restauracích nebo jen v rychlém občerstvení  McDonald´s či KFC – po celodenním náročném programu totiž všem docela vyhládlo!
Třetí a poslední den našeho pobytu v Paříži jsme zahájili prohlídkou muzea v Louvru. Zhlédli jsme nejen slavnou Monu Lisu – La Joconde, Venuši z Miló i Niké Samotráckou, ale i řadu dalších exponátů – dále už každý dle vlastního zájmu a vkusu. Odpoledne jsme se procházeli v Latinské čtvrti, prohlédli jsme si Pathéon, kapli Sorbony, zastavili se v Lucemburských zahradách, kde v Lucemburském paláci sídlí Senát. Krásnou tečkou byla okružní jízda večerní Paříží po Champs-Elysées, kolem Vítězného oblouku se zastávkou na Trocadéru – poslední fotky s Eiffelovkou a pak už odjezd směr Německo a ČR.
Žáci hodnotili zájezd velmi pozitivně. Obohatili si své znalosti 
z kultury a historie, vyzkoušeli si své komunikační dovednosti
​​​​​​​v angličtině a někteří i ve francouzštině. Paříž se zkrátka všem moc líbila!

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz