Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Norsko 2021 - vzdělávací pobyt

Ve dnech 27. 9. 2021 – 2. 10. 2021 se uskutečnila v rámci projektu z evropských fondů Norska návštěva, zaměřená na sdílení příkladů dobré praxe a know how při vedení studentských firem, čtyř našich pedagogů odborných předmětů
v Norsku na partnerské škole v Askimu.
Současně se výjezdu v rámci projektu: práce ve smíšených norsko-českých studentských skupinách zaměřená na práci ve studentských firmách, do téže školy účastnilo 5 žákyň ze 3. ročníku pod vedením dvou našich učitelů.
Žákyně se aktivně zapojily spolu s norskými dočasnými spolužáky do výuky a plnily úkoly zadané norskými učiteli. Čeští pedagogové se seznamovali prostřednictvím wokhshopů s možnostmi a realizací podnikání v tamějším prostředí. Program, kromě pracovní části, zahrnoval také poznávání blízkého okolí. Společně jsme navštívili lyžařské centrum Holmenkollen, kde jsme obdivovali skokanské můstky a běžeckou biatlonovou dráhu. Další zastávkou bylo shlédnutí výstavy Roseslottet 2020, instalované v přírodě nedaleko hlavního města, věnované 5 letům okupace Norska v období 2. světové války německou armádou. Byli jsme ve správný čas na správném místě, protože zde byl přítomen autor vystavovaných obrazů, který nás pozdravil česky, protože pobýval rok v Praze. Jeho obrazy zachycují osoby, přímé účastníky zdejšího odboje, se kterými se malíř osobně setkal. Následně při cestě do centra hlavního města mikrobus zastavil u The vigeland Parku a my měli možnost
v parku shlédnout řadu soch mužů, žen a dětí v životní velikosti, zobrazující lidské emoce.  Pak už následovala procházka centrem Osla, při které jsme měli možnost obdivovat královský palác, budovu parlamentu, národní divadlo a muzeum, budovu Institutu Nobelovy ceny a expozici v Amundsenově muzeu. Také ve čtvrtek jsme opustili Askim a zamířili do střední školy v Ostfoldu. Zde, po představení vyučovacích programů žáky zdejší školy, byla každá z našich děvčat přidělena ke skupince norských žáků, kde probíhala týmová tvorba podnikatelského plánu. Odpolední program jsme vyplnili prohlídkou města Fredrikstad. 
Na základě získaných informací a fotografické dokumentace naše žákyně poslední den zpracovaly prezentaci v anglickém jazyce, kterou v závěru výuky tentýž den odprezentovaly. Nyní po návratu fotodokumentaci využijí v hodinách firemního managementu při zpracování katalogu.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz