Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

V úterý 12. prosince 2017 se uskutečnila exkurze do Krakova určená pro žáky 1. – 3. ročníku, kterou pořádala CK Rialto z Přerova.
Dva naplněné autobusy žáků za dozoru pedagogů a pana průvodce se vydaly směr Polsko. Cílem bylo navštívit jedno z nejkrásnějších měst Polska - Krakov. Úkolem žáků bylo nasbírat co nejvíce fotografického materiálu, který bude použitý pro zpracování katalogu pro předmět Fiktivní firma. Autobusy parkovaly u nejznámější a nejdelší polské řeky Visly, která pramení ve Slezských Beskydech.
​V průběhu prohlídky žáci zhlédli nejvýznamnější památky města – Královský hrad Wawel, katedrálu sv. Stanislava a Václava, Dračí jámu, radniční věž, Kostel Panny Marie, Kostel svatého Petra a Pavla atd. Odtud se psala historie polského národa. Součástí exkurze byla také návštěva vánočních trhů na Hlavním krakovském náměstí (Rynek Główny), které se na pár týdnů proměnilo v tzv. Adventní městečko. Z Rynku se vešlo do budovy zvané Sukiennica, což je dlouhá jednopatrová budova, ve které se prodávají tradiční polské suvenýry. Všichni ochutnali něco z polské kuchyně, např. bigos, který chutí připomínal segedínský guláš nebo grilovaný sýr s brusinkami. Na trhu byly ke koupi také známé polské bonbony krowky. Někteří si nenechali ujít nákupy ve velkém obchodním centru Galerie.
Exkurze do Krakova se vydařila, žáci byli spokojení.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz