Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Jak začít podnikat

Workshop

Žáci 1. C se 25. 5. 2023 účastnili workshopu, který pořádala Okresní hospodářská komora Přerov a město Přerov na téma Jak začít podnikat.
Účastníky workshopu přivítala ředitelka Okresní hospodářské komory Přerov Ing. Andrea Hošťálková a prorektor VŠLG Ing. Libor Kavka, Ph.D. Následovalo představení dvou úspěšných podnikatelů: pana Filipa Navrátila a paní Lucie Krystkové, kteří popsali svůj dosavadní pracovní život a zmínili úskalí podnikání, tipy a triky. Filip Navrátil představil platformu Našlápnuto, která podporuje podnikavost studentů. Lucie Krystková pak posluchače seznámila s business modelem LEAN CANVAS; jedná se o zjednodušený podnikatelský plán na jediné straně papíru, který má pomoci začínajícím podnikatelům s utříděním podstatných informací a aktivit v začátcích podnikání. Následovalo představení inovačního centra Olomouckého kraje na podporu začínajících podnikatelů. V závěru přednášky žáci kladli přednášejícím dotazy.  
Workshop byl velice vydařený. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, které se jim mohou hodit v budoucnu při studiu i možném podnikání.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz