Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

INTERSTENO 2024

Mezinárodní internetová soutěž v psaní na klávesnici

Během měsíce dubna 2024 se konal 22. ročník mezinárodní internetové soutěže v psaní na klávesnici INTERSTENO 2024
Tato soutěž poskytuje unikátní příležitost porovnat se v psaní na klávesnici s dalšími písaři z celého světa. Soutěžící mohou absolvovat až 17 desetiminutových opisů s penalizací 50 úhozů za chybu v kategoriích mateřský jazyk a vícejazyčná soutěž. Kromě češtiny mohou také psát německy, anglicky, španělsky, finsky, francouzsky, maďarsky, italsky, nizozemsky, polsky, portugalsky, rumunsky, rusky, slovensky, turecky, chorvatsky i japonsky. Pro úspěšné zařazení do výsledkové listiny musí soutěžící v kategorii junior (17–20 let) napsat desetiminutové opisy ve zmíněných jazycích rychlostí alespoň 200 hrubých úhozů za minutu s maximálně 1 % chyb.
Z naší školy se do této soutěže v letošním roce přihlásilo 8 žáků: Eliška Slavovová (2. A), Tomáš Motáň (2. C), Veronika Vlasáková (2. C), Dominika Zemánková (2. C), Michal Žondra (2. C), Tereza Važanská (3. A), Petr Šenk (3. B) a Kateřina Dostálová (3. C).
V kategorii junior, která byla určena pro žáky od 17 do 20 let a ve které soutěžilo celkem 713 soutěžících, byli z našich žáků v opisu v mateřském jazyce nejlepší Kateřina Dostálová ze 3. C, která se s rychlostí 323 čistých úhozů za minutu umístila na 70. místě, a Tomáš Motáň z 2. C, který skončil s výkonem 315 čistých úhozů za minutu na 74. místě. 
Skvěle se letos našim žákům dařilo ve vícejazyčné soutěži. V kategorii junior byla nejlepší Kateřina Dostálová z 3. C, která opsala 15 cizojazyčných opisů a skončila na úžasném 14. místě, a kousek za ní se na 20. místě umístil po 14 opisech Tomáš Motáň z 2. C a po 6 opisech Tereza Važanská z 2. A skončila na pěkném 55. místě.
Všichni naši písaři se svými výkony probojovali do výsledkové listiny a čekají, až jim z Belgie dorazí mezinárodní diplomy světové organizace INTERSTENO.
Všem účastníkům blahopřejeme ke krásnému umístění a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Konečná mezinárodní výsledková listina kategorie junior (17-20 let):  mateřštinavícejazyčná soutěž 

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz