Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Finanční gramotnost

V letošním školním roce si žáci tříd 3. A a 3. B zaměření Firemní management připravili program pro žáky devátých tříd základních škol týkající se finanční gramotnosti. Naše škola má domluvený harmonogram návštěv, a to každý pátek od poloviny září do konce února tohoto školního roku nás mají navštívit žáci z MŠ a ZŠ Horní Moštěnice, ZŠ Za Mlýnem, ZŠ J. A. Komenského Přerov-Předmostí, ZŠ U Tenisu, ZŠ Velká Dlážka a ZŠ Trávník.

V letošním školním roce si naši žáci připravili informace o možnostech financování a sestavování  rodinného i osobního rozpočtu o bankovních produktech současného finančního trhu, o způsobu výpočtu a vývoje inflace, o vývoji peněz na našem území o ochranných prvcích na našich bankovkách. Tento program trvá přibližně 60 minut a na něj navazují ukázky výuky psaní na klávesnici na naší škole. Celý program workshopu je ukončen prohlídkou prostor školy. 

Tyto workshopy v minulých letech dle zpětné odezvy žáků i učitelů základních škol byly hodnoceny velmi kladně nejen chválou na naši školu a naše žáky, kteří se přípravou na tuto akci zdokonalují získáváním nových vědomostí, podněcuje se jejich iniciativa a kreativita, kultivuje se jejich projev.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz