Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Finanční gramotnost

V letošním školním roce si žáci tříd 3. A  a 3. C připravili program pro žáky devátých tříd základních škol týkající se finanční gramotnosti. Na svých stanovištích informovali o způsobech investování, 
o možnostech financování rodinného i osobního rozpočtu, o bankovních produktech, o způsobu výpočtu a vývoji inflace v posledních dvou letech, o ochranných prvcích našich i zahraničních bankovek, o vývoji peněz na našem území. Tento program trval přibližně 60 minut a na něho navazovaly ukázky výuky psaní na klávesnici a výuky ITE a API na naší škole. Celý program workshopu byl ukončen prohlídkou prostor školy. 
Tyto workshopy dle zpětné odezvy žáků i učitelů základních škol byly hodnoceny velmi kladně nejen chválou na naši školu a naše žáky, kteří se přípravou na tyto workshopy zdokonalovali získáváním nových vědomostí, podněcovala se jejich iniciativa a kreativita, kultivoval se jejich projev.
Workshopy finanční gramotnosti probíhaly na naší škole v průběhu měsíců října až prosince a zúčastnili se jich žáci základních škol ZŠ Za Mlýnem, ZŠ J. A. Komenského Přerov-Předmostí, ZŠ a MŠ Horní Moštěnice, ZŠ U Tenisu a ZŠ Velká Dlážka.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz