Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Den otevřených dveří

Dne 12. 12. 2019 se na OA Přerov konal Den otevřených dveří.
Výuka francouzského jazyka se na Dni otevřených dveří prezentovala v učebně J2, kde si studenti francouzštiny připravili svůj program tematicky zaměřený na Paříž. 42 žáků naší školy totiž Paříž navštívilo ve dnech 30. 9. 2019 – 4. 10. 2019. Tato zahraniční vzdělávací exkurze je inspirovala k přípravě aktivit právě na letošní DOD. Z barevných fotografií z Paříže si připravili prezentaci s francouzskou hudbou, powerpointovou prezentaci s pařížskými památkami, dále kvíz o Paříži, aktivitu na přiřazování názvů pařížských památek k obrázkům apod. Nechyběla ani ukázka francouzských sladkých specialit. Verča s Dančou upekly TARTE AU CITRON a Pavel s Matym zase skvěle zvládli přípravu BÛCHE DE NOËL i s vánoční lesní dekorací, nechyběly ani croissanty, mini-choux à la crème, bagetky a camembert – zkrátka vše à la française! Výzdobu učebny doplnila krásná 3D puzzle svítící Eiffelovka, kterou škole věnovala žákyně Monika Dostálová z 1. C, a k dobré náladě a pohodě hrála francouzská hudba.

V rámci DOD prezentovali žáci 3. ročníků zaměření Firemní management svou činnost fiktivních firem. Na škole působí dvě fiktivní firmy ve třídě 3. B a v letošním školním roce byla zahájena podnikatelská činnost žáků třídy 3. A v rámci JA Studentská Firma Tomáše Bati.
Žáci fiktivní firmy OA Trend, s. r. o.  představili program tří zájezdů – poznávací zájezdy do Amsterdamu 
a Dublinu a lyžování v rakouských Alpách. Seznámili návštěvníky s trasou zájezdu, předložili výběr dopravních prostředků a možnosti ubytování, stravování a nabídli alternativy doplňkového programu. Osobní prodej žáci podpořili obrazovou dokumentací ve zpracovaném katalogu, letácích a reklamním spotu.  Druhá fiktivní firma Joyful Moments, s. r. o. prezentovala návštěvníkům DOD ve stánku prodej teambuldingových a zážitkových aktivit. Přímo na stánku žáci fiktivní firmy nabízeli produkty a při dojednání zakázky vystavovali klientům z řad návštěvníků, žáků i učitelů školy fakturu a stvrzenku na přijetí peněz přímo z účetního programu Pohoda. Nedílnou součástí prezentace firmy byl žáky zhotovený propagační materiál - katalog, vizitky a nabídkové letáky produktů, ale také Powerpointová prezentace  firmy a reklamní videospot. Prezentace na Dni otevřených dveří pro žáky fiktivních firem  znamenala přípravu a hlavní zkoušku před účastí na regionálním veletrhu v Olomouci a v Ostravě.
Žáci třídy 3. A v rámci JA Studentská Firma Tomáše Bati Readymade ve svém stánku nabízeli vlastní výrobky – vánoční mýdla, adventní věnce a vonné bylinkové pytlíčky. Na rozdíl od fiktivních firem se jednalo o reálné produkty a jejich přímý prodej. Výhodou byla vysoká zainteresovanost zapojených žáků – sami si navrhli sortiment, který  byli schopni vyrobit i prodat, kalkulací stanovili prodejní ceny, připravili katalog, leták a ceník. Přímo na stánku vyhotovovali doklady o prodeji. Tato akce měla za cíl přimět žáky k realizaci vlastních nápadů a připravit je na vstup do praxe, k reálnému podnikání.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz