Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

ČTYŘLÍSTEK

Soutěž pro žáky 9. tříd ZŠ

Dne 1. 12. 2022 se na OA Přerov konal 12. ročník soutěže ČTYŘLÍSTEK. Soutěže pro deváťáky ze ZŠ se zúčastnilo 8 čtyřčlenných týmů z 5 základních škol z Přerova a okolí. Soutěž s Ing. Hanou Štěpanovskou, ředitelkou OA Přerov, zahájil také přerovský primátor Ing. Petr Vrána, pod jehož záštitou se soutěž konala.
Vyhodnocovaly se 4 soutěže, vždy první čtyři místa. A jak si deváťáci vedli?
V první soutěži, kde týmy vytvářely plakáty na téma „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“, obsadil 1. místo tým ZŠ J. A. K. Přerov Předmostí (tým 2), 2. místo ZŠ J. A. K. Přerov Předmostí (tým 1), 3. místo ZŠ Trávník Přerov (tým 2) a 4. místo ZŠ a MŠ Osek nad Bečvou.
Ve druhé soutěži měli zástupci týmů maximálně minutu a půl na to, aby obhájili způsob zpracování tématu a vyjádřili se k důležitosti studia cizích jazyků. Nejlépe se tato prezentace povedla týmu ze ZŠ a MŠ Osek nad Bečvou. Druzí byli deváťáci ze ZŠ Svisle Přerov (tým 2). Na třetím místě skončil tým 2 ze ZŠ Trávník Přerov. Diplom a ceny za 4. místo si odnesl tým 2 ze ZŠ J. A. K. Přerov Předmostí.
A jak se dařilo soutěžícím ve třetí části Čtyřlístku? Vědomostní kvíz vyhrál tým 2 ze ZŠ Trávník Přerov, na druhém místě byl tým 1 ze ZŠ Trávník Přerov. Třetí byl tým 2 ze ZŠ Svisle Přerov a čtvrtý tým ze ZŠ Boženy Němcové Přerov.
Čtvrtou sadu diplomů a cen a také poháry primátora získali: 1. místo a zlatý pohár za celkové vítězství ZŠ Trávník Přerov, tým 2. Stříbrný pohár, diplom a ceny za celkové druhé místo si odnesli žáci ze ZŠ J. A. K. Přerov Předmostí (tým 2). Bronzový pohár, diplom a ceny za celkové třetí místo v soutěži putovaly na ZŠ Svisle Přerov (díky týmu 2). A čtvrtou sadu za celkové čtvrté místo si vybojoval tým ZŠ a MŠ Osek nad Bečvou.
Soutěž proběhla v předvánoční, přátelské a pohodové atmosféře. Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané. 12. ročník soutěže Čtyřlístek se povedl ke spokojenosti všech zúčastněných.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz