Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Celostátní soutěž MD-D

Ve dnech 22. a 23. března 2022 se žáci Obchodní akademie a Jazykové školy s PSJZ Přerov zúčastnili finále 15. ročníku celostátní soutěže v účetnictví s názvem „MÁ DÁTI – DAL 2022“, kterou pořádalo Vzdělávací středisko Ing. Pavla Štohla, s. r. o. ve spolupráci s Gymnáziem, Střední pedagogickou školou, Obchodní akademií a Jazykovou školou s PSJZ Znojmo. Soutěž je určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví.
Semifinálového on-line kola se zúčastnilo celkem 212 studentů. Do finálového kola postoupilo 100 nejlepších studentů z celé České republiky, mezi nimi i Martina Baštanová a Milan Pazdera z OA Přerov.
MD-DAL, prestižní náročná soutěž, důkladně prověřila znalosti z účetnictví všech zúčastněných. První den klání se uskutečnila tzv. certifikovaná část, ve které žáci čtyři hodiny účtovali příklady z jednotlivých oblastí a mohli získat 100 bodů. Druhý den absolvovali 90minutový elektronický test hodnocený maximálně 50 body.
V silné konkurenci 71 nejlepších účtařů z 34 středních škol obsadila Martina Baštanová čtvrté místo v soutěži jednotlivců. 

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz