Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24

Adaptační pobyt

V září 2018 se 3 třídy žáků letošního 1. ročníku zúčastnily již tradičního adaptačního pobytu, a to v termínu od 10. 9. do 12. 9. 2018 třída 1. C a od 12. 9. do 14. 9. 2018 třídy 1. A a 1. B. Místem konání letošního „adapťáku“ bylo krásné rekreační středisko Relaxa a chata Orientka ve Staré Vsi u Rýmařova.
​Program začal exkurzí na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Další aktivity na Relaxe a Orientce si pro naše žáky připravil STAN, jednička v oblasti realizace adaptačních kurzů. Zkušení instruktoři ušili program na míru pro naše žáky s patřičnou dávkou adrenalinu, dobrodružství a zábavy tak, aby byl pro účastníky přínosný v co nejvíce směrech: formování nového třídního kolektivu, nastavení pozitivního, kreativního a týmového prostředí v třídním kolektivu, eliminace nežádoucích jevů v kolektivu, vytvoření dobrých vztahů žáků s pedagogy apod. Toho všeho lze dosáhnout vyváženou kombinací duševní a fyzické zátěže, koncentrace a uvolnění, vyniknutí individuálních schopností i zdůraznění smyslu týmovosti. Duševní zátěž byla kompenzována zábavným a dobrodružným outdoorovým programem. Žáci nejdříve absolvovali blok seznamovacích her a blok týmových her, následovala nízká lana, vysoká lana, lezecká stěna, armygame, bungee trampolína aj. Rovněž využili vnitřního vyhřívaného bazénu na Orientce.

Věříme, že „adapťák“ spojil příjemné s užitečným a byl přínosem v oblasti formování třídního kolektivu, posunul kvalitu vztahů ve třídě, přispěl k objevování nepoznaného i zvýšení fyzické kondice žáků.

© 2017 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Přerov, Bartošova 24
Prohlášení o přístupnosti
web by icard.cz